Parasta arkiruokaa -kirja

Kirjan ensipainos on lähes loppuunmyyty.

Vielä myymättömiä kappaleita voi tiedustella niiden yhdistysten kautta, jotka kuuluvat kirjan tekijänä toimineeseen toimituskuntaan. Näiden 11 marttayhdistyksen yhteystiedot löydät alla olevista linkeistä. Ole yhteydessä ensisijaisesti itseäsi lähellä olevaan yhdistykseen. Jos heillä ei enää ole kirjoja, toimituskunta viestittää tilauspyynnöstä keskenään ja tilaajaan ollaan yhteydessä.

Kerro tilauksen yhteydessä nimesi, sähköpostiosoitteesi ja puhelinnumerosi sekä Marttayhdistys, jonka jäsen olet, jos olet martta. 

Kirjan hinta on espoolaisille martoille 15 e/kirja ja muille 20 e/kirja. Yhdistys, joka myy kirjan, antaa maksun suoritusta varten tarvittavat tiedot.  

Espoon Martat (Kauklahti), sähköposti: johanna.r-e@hotmail.com

Kiloiset Martat, sähköposti: kiloiset.martat@gmail.com 

Laajalahden Martat, sähköposti: laajalahdenmartat@gmail.com

Laaksolahden Martat, sähköposti: laaksolahdenmartat@gmail.com

Latokasken Martat, sähköposti: latokasken.martat@gmail.com

Laurinlahden Martat, sähköposti: tuula.koponen@kolumbus.fi

Matinkylän Martat, sähköposti: matinkylan.martat@gmail.com

Pohjois-Espoon Martat, sähköposti: pohjoisespoonmartat@gmail.com 

Suurpellon Martat, sähköposti: suurpellonmartat@gmail.com

Tuomarilan Martat, sähköposti: info@tuomarilanmartat.fi

Uuden Tuulen Martat (Tapiola), sähköposti: uudentuulenmartattapiola@gmail.com

Kirja on osa Suomen itsenäisyyden satavuotisjuhlavuoden ohjelmaa: Suomifinland100